Moderní energie
pro Vás

Kogenerační jednotky TEDOM

Přehled kogeneračních jednotek TEDOM
Brožura Kogenerace - verze k prohlížení
Dálkový monitoring kogeneračních jednotek
 

Společnost TEDOM a.s. podniká v oblasti kogeneračních jednotek už od roku 1993. Společnost TEDOM má širokou škálu kogeneračních jednotek od výkonu 50 kWe až po vyšší výkony do 10 mWe v provedeních na zemní plyn, biplyn, LPG a jiná paliva.

Provedení kogenerační jednotky lze přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka. Jedním z nich je např. oddělení tepelného modulu od modulu motorgenerátoru, které se používá u kogeneračních jednotek větších výkonů.

Kogenerační jednotky TEDOM se standardně dodávají:

S protihlukovým krytem

Kapotované provedení je určeno především k instalaci do budov. Jeho výhodou je především rychlost instalace a nízká hlučnost. Jedná se o nejprodávanější variantu kogeneračních jednotek TEDOM.

Bez protihlukového krytu

Jednoduchá konstrukční koncepce bez protihlukového krytu je určena především pro vnitřní instalace do odhlučněné strojovny.

Kogenerační jednotka TEDOM - Cento kontejner

V kontejneru

Kontejnerové provedení je určeno k venkovním instalacím mimo obytné či průmyslové budovy. Jeho výhodou je snadná instalace a odolnost proti povětrnostním vlivům. Kromě provedení v ocelovém kontejneru nabízíme i provedení v betonovém kontejneru.

Hlavní obrázek

Modulové uspořádání

Modulové uspořádání je variantním řešením pro kogenerační jednotky větších výkonů. Jeho výhodou je variabilita a možnost přizpůsobení individuálním požadavkům zákazníků.