Moderní energie
pro Vás

Blog

07.07.2017

SW pro návrh malých kondenzačních tepláren

V rámci projektu „APLIKOVANÝ VÝZKUM NASAZENÍ MALÝCH KONDENZAČNÍCH TEPLÁREN DO VEŘEJNÝCH OBJEKTŮ, BYTOVÝCH DOMŮ A PODNIKATELSKÝCH PROVOZOVEN S AKUMULACÍ VYROBENÉ ENERGIE V MÍSTĚ VÝROBY A S DŮRAZEM NA INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ“ naše společnost zpracovala V rámci projektu „APLIKOVANÝ VÝZKUM KONDENZAČNÍCH MINITEPLÁREN“ naše společnost zpracovala softwarový prostředek na analýzu potřeb energii pro koncové klienty s návrhem výkonových parametrů nové technologie s výpočtem průběhů nově vyrobených energií a výpočtem návratnosti - software pro návrh designů malých kondenzačních tepláren. Stáhněte si ho ve formátu pdf ZDE.

Aplikovaný výzkum nasazení malých kondenzačních tepláren do veřejných objektů, bytových domů a podnikatelských provozoven bylo potřeba doplnit o vývoj software pro návrh designů malých kondenzačních tepláren tak, aby byl jejich návrh rychlý, přesný a kvalitní. Cílem vývoje software pro návrh designů malých kondenzačních tepláren byl v rámci jednotlivých modulů připravit software pro analýzu potřeb energií zásobovaného objektu, návrh výkonu a dalších parametrů jednotlivých komponent kondenzační miniteplárny a v rámci nadstavbového modulu i software pro výpočet ekonomických ukazatelů včetně výpočtu návratnosti investičních prostředků.

S uvědoměním, že je potřeba přistupovat k subjektům v cílové skupině velmi profesionálně, pak tento software byl vytvořen a následně v rámci této části prezentován ve formě jednoduchého manuálu s tím, že otevřená verze v digitální podobě je k dispozici u zpracovatele na vyžádání.

Projekt byl podpořen programem „Podpora vědy a výzkumu v Moravskoslezském kraji 2016“